Krmítka na lojové koule a dávkovače krmiva pro venkovní ptactvo

Filtrovat
<
Erdtmann's
Singing Friend
Trixie
tmavě zelený
zelenobílý
červená/stříbrná
béžová
hnědá
zelená
černá
červená
šedá
Keramika
Kov
Plast
Pravé dřevo
Sklo
S miskou
mit Aufhängung

Dávkovače krmiva a speciální krmítka: Skvělá podpora volně žijících ptáků

Dávkovače krmiva a speciální krmítka usnadňují volně žijícím ptákům hledání potravy, které je často ztíženo rostoucí urbanizací, změnou klimatu i používáním pesticidů. Dávno tak neplatí, že byste měli divoké ptáky přikrmovat jen v zimě.

Jasně, zima je pořád primární období, kdy ptáky přikrmovat, ale vyplatí se to dělat i na jaře. Ptáci totiž touto dobou hnízdí a krmí mláďata a praktická a snadno dostupná krmítka či dávkovače jsou skutečnou pomocí. Podáváním ptačího krmiva po celý rok tak rozhodně nic nezkazíte.

V našem rozsáhlém sortimentu najdete různá provedení krmítek a dávkovačů pro zahradu, balkon nebo terasu. Nabízíme vhodné modely pro sypké krmivo, lojové kuličky nebo různé pasty.

Přikrmováním ptáků pomůžete biologické rozmanitosti

S dobře umístěným a dobře zásobeným dávkovačem krmiva můžete ve svém okolí zajistit více života. Když totiž přirozené zdroje potravy nestačí nebo jsou jen těžko dostupné, zahradní a volně žijící ptáci budou za přikrmování vděční. 

Krmení ptáků můžete provádět různými způsoby. Vybírejte například z krmítek s různě velkými sedacími plochami, krmných sloupků nebo z krmítek na lojové koule. nabízíme také krmítko pro ptáčky na okno nebo keramické krmítko pro ptáčky. Pro každé prostředí tu tak najdete ideální řešení. 

Ne každý ptačí druh si však poradí s každým krmítkem - problémy bývají v možnostech “přistání” na krmítku či dávkovači nebo s dosáhnutím na potravu. Před nákupem krmítka tak pozorujte, jaké druhy ptáků se kolem vašeho domu a zahrady pohybují a případně zkuste různé typy krmítek. 

Krmítko pro ptáky pro každou příležitost

Objevte náš rozsáhlý sortiment - najdete zde krmítka pro ptáky v různých provedeních a pro každou potřebu. K dispozici jsou například:

  • ptačí krmítka na okna, 
  • dávkovače krmiva, 
  • krmítka ve tvaru sloupku, 
  • držáky na lojové koule, 
  • budky na krmivo, 
  • keramická krmítka.

Krmné sloupky, keramická krmítka a dávkovače krmiva lze v horní části jednoduše plnit sypkým krmivem pro ptáky. Krmiva sem můžete nasypat poměrně dost, takže vydrží naplněná i několik dní. Některá krmítka mají navíc více bidýlek, takže pojmou několik ptáků najednou. 

Existují také speciální krmítka pro oblíbené lojové koule. Ta jsou obvykle vyrobena z robustního kovu odolného proti korozi. V závislosti na modelu mohou dávkovače pojmout jednu nebo více koulí.

Praktické dávkovače krmiva se velmi snadno používají; většinu modelů lze zavěsit nebo postavit na zahradě či na terase. Díky krytu připomínající stříšku zůstává krmivo dobře chráněno před deštěm a vlhkostí, a vydrží tak déle čerstvé. 

Krmítko na okno

Ptačí krmítko na okno jednoduše umístíte pomocí přísavek. Představuje tak skvělý způsob, jak si z pohodlí domova užívat pozorování ptactva. Tyto krmítka se snadno instalují na jakékoliv sklo, aniž byste museli něco vrtat nebo lepit. Krmítka na okna jsou ideální pro ty, kteří žijí v bytových domech nebo nemají přístup k zahradě. 

Navíc můžete pozorovat ptáky z blízka, aniž byste je rušili. A to udělá radost dospělým i dětem. Krmítka jsou většinou z odolného plastu, takže se snadno čistí a doplňují a jsou často dostupná v různých velikostech, takže odpovídají různým druhům ptáků. 

Kam krmítko umístit?

Aby ptáčci nové krmítko v pohodě přijali, je potřeba jeho správné umístění. Nejlepší místo je takové, které je dobře chráněné před větrem a deštěm a kde se k němu nedostanou třeba kočky či jiní predátoři. Ochráníte tak ptáčky i krmivo. 

Novou “ptačí restauraci” je také vhodné instalovat v blízkosti keřů nebo stromů. Divoké a zahradní ptactvo tak získá blízké útočiště. Dobře umístěná krmítka s potravou jsou díky tomu přijímána velmi kladně. Ptáky také krmte pravidelně - ideálně brzy ráno a v podvečer. Pokud na krmné místo létají marně, zbytečně spotřebovávají své energetické zásoby. Pokud pravidelnost nedodržíte, ptáci si to zapamatují a už se neobjeví.

Jak krmítko čistit?

Volně žijící a zahradní ptáci se po krmítku často procházejí a časem ho mohou znečistit svým trusem. Krmítko byste proto měli v pravidelných intervalech vyplachovat horkou vodou. Účinně se tak zbavíte nejen trusu, ale také bakterií a plísní, které mohou způsobovat různé choroby. Buďte však opatrní s používáním chemických čistících prostředků, které mohou být pro volně žijící ptactvo silně toxické. 

Krmítka pomáhají přírodě i lidem

S krmítkem můžete podpořit volně žijící ptáky, zachovat biologickou rozmanitost a zároveň si zajistit pestrý a veselý ruch kolem svého domu. V zimě i na jaře proto myslete i na ptáčky a připravte jim prostor pro krmení. V naší nabídce najdete celou škálu krmítek a různých dávkovačů, které zajistí, že se k vám ptáci budou rádi vracet. 

Tip na závěr: Kromě speciálních krmítek a dávkovačů krmiva nabízíma také pítka pro ptáky, hmyzí hotely, ptačí budky, klasická krmítka a celou škálu vhodného krmiva pro venkovní ptactvo.